Part II Panel
2023
CHAIR
|
PANEL VICE CHAIR
|
PAST CHAIR
|
PANEL MEMBERS |
2022
CHAIR
|
PANEL VICE CHAIR
|
PAST CHAIR
|
PANEL MEMBERS |
2021
CHAIR |
PANEL VICE CHAIR |
PAST CHAIR |
PANEL MEMBERS |
2020
CHAIR
|
PANEL VICE CHAIR
|
PAST CHAIR
|
PANEL MEMBERS
|
2019
CHAIR
|
PANEL VICE CHAIR
|
PAST CHAIR
|
PANEL MEMBERS
|
2018
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS |
Joseph McDonald ('18)
|
2017
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS |
Joseph McDonald
|
2016
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS |
|
2015
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Kelly L. Ausbrooks Wes Boyd William Bullard Michael Campbell Jeff Chapman Kathleen Dinnel-Jones Gerald George Tom Hansen Gregory E. Jones Chris Kessler |
Henry Lynn |
2014
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Erik Abkemier Matthew Arno Kelly L. Ausbrooks John Bliss Wes Boyd Jeff Chapman Kathleen Dinnel-Jones Gerald George Shawn Googins Don Haes Sarah Hoover Gregory E. Jones |
Chris Kessler Henry Lynn William McCarthy Allen Mabry William Maguire Hans Oldlewage Dennis M. Quinn Steven Rademacher William P. Roach Betsy Ullrich Toshihide Ushino Wei-Hsung Wang |
2013
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Erik Abkemier Richard Adams Matthew Arno Kelly L. Ausbrooks John Bliss Wes Boyd John E. Buddenbaum Derek Favret Robert Ford Kathleen Dinnel-Jones Gerald George Shawn Googins |
Don Haes Sarah Hoover Gregory E. Jones Chris Kessler Bryan Lemieux Allen Mabry William Maguire Hans Oldlewage Dennis M. Quinn Steven Rademacher William P. Roach Betsy Ullrich Toshihide Ushino Wei-Hsung Wang |
2012
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS |
Willie O. Harris, Jr. |
2011
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Erik Abkemier Richard Adams Matthew Arno Kelly L. Ausbrooks John Bliss John E. Buddenbaum Derek Favret Robert Ford Wayne C. Gaul Shawn Googins Joseph S. Guido Don Haes |
Willie O. Harris, Jr. Balwan S. Hooda Sarah Hoover Gregory E. Jones Curtis Kwasniewski Bryan Lemieux Allen Mabry William Maguire Dennis M. Quinn Steven Rademacher Johnafred Thomas Toshihide Ushino Wei-Hsung Wang |
2010
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Erik Abkemier Richard Adams Kelly L. Ausbrooks John E. Buddenbaum Bob Burkhart Jeffrey A. Chapman Derek Favret Robert Ford Wayne C. Gaul Joseph S. Guido Willie O. Harris, Jr. |
Balwan S. Hooda Gregory E. Jones Bryan Lemieux Allen Mabry Robert T. May Hans Oldewage Charles A. Potter Dennis M. Quinn Glenn M. Sturchio Johnafred Thomas Toshihide Ushino Wei-Hsung Wang |
2009
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Kelly L. Ausbrooks John E. Buddenbaum Bob Burkhart Herman Cember Jeffrey A. Chapman Wayne C. Gaul Joseph S. Guido Willie O. Harris, Jr. Balwan S. Hooda Gregory E. Jones Kenneth V. Krieger |
Robert T. May David McLaughlin Daniel I. Menchaca Ronald L. Mlekodaj Hans Oldewage Charles A. Potter Dennis M. Quinn Krzysztof Szornel Johnafred Thomas David Tucker Toshihide Ushino |
2008
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Camille Abboud Kelly L. Ausbrooks John E. Buddenbaum David W. Burkett Bob Burkhart Herman Cember Jeffrey A. Chapman Wayne C. Gaul Joseph S. Guido Willie O. Harris, Jr. Gregory E. Jones Kenneth V. Krieger |
Robert T. May David McLaughlin Daniel I. Menchaca Ronald L. Mlekodaj Hans Oldewage Dennis M. Quinn Govind R. Rao Casper Sun Krzysztof Szornel Johnafred Thomas David Tucker Toshihide Ushino |
2007
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Camille Abboud John E. Buddenbaum David W. Burkett Bob Burkhart Jeffrey A. Chapman Christine A. Donahue Wayne C. Gaul Willie O. Harris, Jr. Sunita Kamboj Kenneth V. Krieger Robert T. May |
David McLaughlin Daniel I. Menchaca Mark A. Miller Ronald L. Mlekodaj Hans Oldewage Timothy Paul Dennis M. Quinn Casper Sun Krzysztof Szornel Johnafred Thomas David Tucker Toshihide Ushino |
2006
PART II PANEL CHAIR
|
PANEL MEMBERS Camille Abboud Richard Belanger John E. Buddenbaum David W. Burkett Bob Burkhart Michael Campbell Herman Cember Christine A. Donahue Wayne C. Gaul Willie O. Harris, Jr. Sunita Kamboj Christopher Kessler Patrick J. LaFrate, Jr. |
Robert T. May David McLaughlin Daniel I. Menchaca Mark A. Miller Ronald L. Mlekodaj Timothy Paul Casper Sun Krzysztof Szornel Jerry Thomas Johnafred Thomas David Tucker Toshihide Ushino Jeffrey Vollmer |